+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Хіміотерапія

Хіміотерапія є однією з основних методик лікування онкологічних захворювань. Проведення процедури дозволяє знищити ракові клітини та придушити їх зростання. Цей спосіб може спричинити ряд побічних ефектів, тому кожна процедура повинна проводитися виключно під контролем досвідчених лікарів і з дотриманням точних дозувань і схем. Забезпечити максимально можливу безпеку всіх маніпуляцій можуть лише кваліфіковані спеціалісти-онкологи.

Навіщо проводиться хіміотерапія?

Лікування застосовується для вирішення наступних основних завдань:

  • Знищення ракових клітин
  • Зменшення розмірів пухлини перед променевою терапією або перед оперативним втручанням
  • Запобігання ризику розвитку метастазів
  • Скорочення ймовірності рецидивів захворювань

Як основний метод хіміотерапія призначається при системних злоякісних утвореннях, що вражають весь організм (злоякісної лімфоми, лейкемії та ін.). В інших випадках таке лікування стає частиною комплексного. Воно проводиться разом з операцією та опроміненням. Виконувати процедури можуть як після втручання, і до нього. Призначаються спеціальні препарати за різними схемами. Це дозволяє збільшити їх ефективність та скоротити побічні ефекти окремих засобів.

Переваги застосування методики при онкології

Суть хіміотерапії полягає в тому, що спеціальні препарати потрапляють у кров і розносяться по всьому організму, що дозволяє системно впливати на нього, знищуючи ракові клітини та метастази незалежно від того, де вони знаходяться.

До основних переваг методики відносять:

  1. Широкі можливості. Лікування дозволяє зменшити розміри пухлини, знищити її клітини, запобігти ризикам рецидивів, віддалено впливати на метастази та ін.
  2. Доведену ефективність сучасних препаратів
  3. Можливості для впливу на пухлини різних локалізацій
  4. Руйнування навіть дуже дрібних клітин, які ще не діагностуються навіть із використанням найсучасніших способів

Способи застосування препаратів

Сьогодні для виконання хіміотерапії застосовується велика кількість різноманітних засобів. Вони випускаються у вигляді таблеток та розчинів для ін’єкцій. Ефективність лікування багато в чому залежить від форми препаратів. Найкращих результатів можна досягти при внутрішньовенному введенні. Такі засоби швидко розносяться по всьому організму зі струмом крові, але при цьому скорочують шкоду для органів шлунково-кишкового тракту. Препарати у таблетках можуть використовуватись навіть у домашніх умовах. Сьогодні розроблено й засоби місцевої дії. Вони випускаються у вигляді мазей та аплікацій. Використовують їх при лікуванні раку ротової порожнини, шкіри та ін.

Важливо! Внутрішньовенно препарати можуть вводитися за допомогою постановки уколів та крапельниць.

Також за способом застосування засобу можна розділити на самостійні та застосовувані в комплексі з іншими методиками лікування: оперативними втручаннями та променевою терапією.

Важливо! Оскільки багато призначених складів є токсичними і мають велику кількість побічних ефектів, на час терапії може знадобитися перебування пацієнта в стаціонарі під контролем медичного персоналу. Якщо самопочуття хворого є задовільним, припустимо амбулаторне проведення процедур із запровадження препаратів.

Спеціалісти відділення
Логойда Ольга Любомирівна

Ігнат Михайло Володимирович

Онколог, онкохірург, онкогінеколог
Логойда Ольга Любомирівна

Липчей Іван Іванович

Лікар-онколог
Медичний центр Diamed логотип