+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 19:00, Сб до 15:00

Педіатр

Педіатр – лікар, який дає оцінку фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, займається профілактикою та лікуванням цілого ряду захворювань. Такий фахівець має знання, що стосуються симптоматики різних патологій, володіє основами фармакології, підбирає необхідні інструментальні та лабораторні методики обстежень. До педіатра звертаються батьки і новонароджених, і малюків, які відвідують дитячий садок, та школярів. Допомога лікаря може знадобитися як у плановому, так і в екстреному порядку. Рекомендуємо записуватися на прийом до фахівців відразу після виявлення перших ознак будь-яких патологій. Це дозволить розпочати лікування на ранніх стадіях захворювань, підвищити ефективність терапії та збільшити шанси на повне одужання дитини.

Як працює лікар?

Дитячий педіатр – спеціаліст, який працює як безпосередньо зі своїм маленьким пацієнтом, так і з його батьками.

До основних завдань лікаря відносять:

 1. Збір анамнезу – інформації про стан дитини
 2. Огляди
 3. Призначення діагностики
 4. Видача напрямків до вузьких фахівців

Також фахівці обов’язково ведуть картки своїх пацієнтів. Вони вказуються час прийому, скарги, призначені обстеження, прийняті препарати, пройдені процедури та інших. Батькам слід старанно стежити веденням картки і втрачати її. Також обов’язково зберігати всі рецепти та виписки. Це дозволить відновити історію хвороби при втраті картки.

Що лікує педіатр?

Дитячий лікар має знання та навички у сфері терапії широкого спектру захворювань. За потреби він направляє пацієнта до вузького фахівця.

До найпоширеніших захворювань відносять:

 • ГРВІ. До цієї групи належить ціла низка інфекцій, що провокують появу нежитю, кашлю та інших симптомів
 • Бронхіт та пневмонію
 • Коклюш
 • Скарлатину
 • Краснуху
 • Вітряну віспу (“вітрянку”)
 • Гострі кишкові інфекції
 • Глистні інвазії
 • Пневмококова та менінгококова інфекції

Також педіатри лікують алергічний риніт, бронхіальну астму, кропив’янку, атопічний дерматит та інші захворювання.

За потреби фахівці працюють разом з ендокринологами, дерматологами, хірургами, гастроентерологами та іншими лікарями. Це дозволяє швидко виявити патологію та провести її адекватне лікування у найкоротші терміни. Якщо це потрібно, педіатри дають направлення на оперативні втручання. Також фахівці контролюють стан пацієнтів після операцій протягом усього реабілітаційного періоду.

Спеціалісти відділення