+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Педіатрія в Ужгороді. В нас з’явилися нові послуги для дітей

Лікарі зі стетоскопом

Профілактика та лікування хвороб у дітей це надзвичайно відповідальна, складна та важлива місія, що покладена на лікарів-педіатрів. Захворіла маленька дитина уразлива до хвороб і не завжди може пояснити, де в неї болить, а похід до лікаря не рідко супроводжується слізьми та капризами.

Втім, відвідування педіатра є обов’язковим для кожної дитини, навіть, якщо вона здорова. Попередити захворювання набагато простіше, ніж його лікувати, особливо в незміцнілому організмі, переконані у Медичному центрі «Діамед».

Як розповідає лікар-педіатр Центру Сніжана Сочка, розбудова педіатрії у стінах закладу – серед пріоритетних напрямів розвитку. Про особливості роботи з дітьми та плани на майбутнє у розмові з фахівцем.

Пані Сніжано, які особливості Вашої спеціальності? Чи не важко працювати з маленькими пацієнтами?
Працювати з дітками не просто, але дуже цікаво. У цій роботі важливими є терпіння, тактовність, стриманість у поведінці, любов до дітей, вміння їх заспокоїти, швидко та професійно вирішити їх проблему. Часто, враховуючи, що дитина погано себе почуває, це завдання стає складнішим у 2 рази та все ж індивідуальний підхід до кожного маленького пацієнта та багаторічний досвід сприяють позитивному результату.

З якими скаргами найчастіше звертаються маленькі закарпатці? Чи є культура здоров’я у батьків і дітей нашого краю?
Найчастіше мова йде про типові вірусні захворювання вуха-горла-носа, бронхів тощо. Щодо культури здоров’я – на сьогоднішній день ситуація помітно змінюється на краще, не в останню чергу завдяки масмедіа, фейсбуку і т.д. Втім це явище має й іншу сторону медалі – батьки не рідко звертаються по допомогу до соцмереж і часто отримують не професійні поради. Тому, на мій погляд, якою б не була проблема – обов’язково потрібно проконсультуватися у спеціаліста!

А як щодо профілактики захворювань? Що потрібно аби дитина було здоровою?
Невід’ємним інструментом профілактики найпоширеніших захворювань є вакцинація, яка поширена у всьому цивілізованому світі як засіб колективного імунітету. Приємно, що це починають розуміти і в Україні.

Не менш важливими є ведення здорового способу життя, збалансоване харчування, загартовування дітей – цільовий підхід до цих питань безумовно «гратиме» на зміцнення імунітету та спонукатиме до здорового розвитку.

19.08.2018