+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 19:00, Сб до 15:00

Тема програми «Щоденник Здоров’я»: Захворювання вуха у дорослих і дітей

Захворювання вуха у дітей

Гостею програми «Щоденник Здоров’я» стала лікар-отоларинголог медичного центру «Діамед» у місті Ужгород Ірина Доброжанська, яка розповіла про найчастіші захворювання вуха у дорослих та дітей.

За словами пані Ірини, найчастіше у дорослих спостерігаються запалення зовнішнього слухового проходу, туботимпанит (порушення функції слухової труби), гострий гнійний середній отит. Всі ці захворювання характеризуються незначним зниженням слуху, закладеністю та болями у вусі. А невчасне звертання до лікаря сприяє виникненню ускладнень.

У дітей найчастіше спостерігаються гострі середні отити (особливо у віці до 2 років) та серозні отити (до яких приводять аденоїди). Лікар зазначила, що приватна клініка у місті Ужгород «Діамед» має все необхідне діагностичне обладнання для виявлення патологій органів слуху.

Надзвичайно поширене захворювання – сірчані кірки, тому що сучасний світ випускає ватні палички. Лікарі не рекомендують використовувати їх у віці після 1 року, тому що у дорослих сірка має властивість виходити самостійно при жуванні і при певних рухах. А ватні палички можуть тільки нашкодити і заштовхнути сірку вглиб слухового проходу, що спричинить подальший розвиток отитів. Тому з вухом потрібно бути дуже обережними.

Лікар також розповіла, що останнім часом спостерігається зниження слуху у молодих людей, що пов’язане з технічним розвитком. Гучне прослуховування музики та довгі розмови по телефону можуть надалі привести до серйозних проблем зі слухом.

Для того, щоб бути впевненими у своєму здоров’ї, пані Ірина рекомендує раз у рік відвідувати медичний центр з метою проходити обстеження у вузькопрофільних спеціалістів. Своєчасне звернення до лікарів допоможе вчасно виявити та запобігти розвиткові хвороби.

22.02.2019