+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Сучасні тенденції отоларингології

Лікар у рукавичках

Фахівці та професійне обладнання медичного центру «Діамед» допоможуть подбати про здоров’я вух, горла та носа
Як відомо, здоров’я вух, горла та носа має особливе значення, адже саме ці органи створюють перехрестя травних і дихальних шляхів, які найшвидше реагують на дію алергенів, бактерій чи хвороботворних вірусів. При несприятливих умовах захворювання можуть стати хронічними. Одужання повинне відбуватися під наглядом професійного лікаря, який за допомогою спеціального обладнання та інструментів визначить діагноз та призначить правильне лікування.
Оториноларингологи (отоларингологи або скорочено ЛОР-лікарі) є практично в кожній клініці, однак усе більше закарпатців звертаються до ужгородського медичного центру «Діамед». Саме тут професіоналізм лікаря й сучасне ЛОР-обладнання дають вражаючий ефект, результатом якого є задоволені та здорові пацієнти.

До Дня оториноларинголога, який відзначають 29 вересня, ми й побесідували з фахівцем медичного центру «Діамед» Іриною Доброжанською – про специфіку роботи, тенденції захворювань закарпатців, власне унікальне обладнання центру та європейські практики.
«У сфері отоларингології я працюю з 1989 року, тобто вже 28 років, з них понад рік – у медичному центрі «Діамед». Адже коли відкрився такий центр зі сучасним обладнанням та відмінними умовами прийому пацієнтів, я вирішила обрати саме цю роботу. Тут є абсолютно всі фахівці, які потрібні для обстеження хворих, різноманітна діагностична апаратура, що дає змогу визначити точний діагноз та допомогти пацієнтам», – розповідає Ірина Доброжанська.

«Діамед» обирають пацієнти з різних куточків області
Щодня до отоларинголога «Діамеду» звертається близько двох десятків пацієнтів, у період грипу та ГРВІ кількість хворих значно більша.
«У нас є різні пацієнти. Звісно, більшість – ужгородці, це зумовлено розташуванням центру. Але, зрозуміло, якщо пацієнти задоволені умовами лікування та результатом, то розповідають про це іншим, рекомендуючи «Діамед». Саме тому як до мене, так і до інших спеціалістів – звертаються й з інших районів області. Багато пацієнтів є з Мукачівщини, Іршавщини, Свалявщини… Менше з віддалених куточків краю, хоча трапляються хворі з Рахівського чи Тячівського районів», – каже пані Ірина.
Тенденції захворювань ЛОР-органів на Закарпатті
Особливості географічного розташування та кліматичних умов теж становлять левову частку в причинах ЛОР-захворювань.

Тенденції окреслює Ірина Доброжанська:
«На Закарпатті осінь і весна – це ті періоди, коли є багато вологості, дощів. Зокрема, Ужгород розташований в улоговині, тож це сприяє розвитку ЛОР-захворювань. Але більше, мабуть, впливає те, що місто є брудним, загазованим (більшість автівок не відповідають нормам). Ще однією з найбільших проблем не тільки Закарпаття, а й усієї України є те, що в нас перестали знешкоджувати ті рослини, які викликають алергічну реакцію – амброзію, наприклад. Цей алерген є всюди, може призводити до нежитю».
Якщо пацієнт має алергію на амброзію, каже лікар, то може бути чутливим і до інших алергенів, на це потрібно зважати.
«У кінці серпня та на початку вересня до нас часто звертається багато пацієнтів з ускладненим диханням, нежитю, виділеннями… Нерідко при обстеженні розуміємо, що початковим елементом була алергічна реакція», – додає Ірина Доброжанська.
Якщо хворий обстежується не тільки в лора, а й в алерголога, то це призведе і до одужання, а й до зміцнення імунітету.
Найпоширеніші захворювання: спостереження «Діамеду»
За словами фахівця, у дорослого населення переважають риніти, гайморити, синусити, тонзиліти, отити…
«Теж це пов’язано з періодами. Наприклад, влітку, коли дуже спекотно, у приміщеннях працюють кондиціонери, що можуть спричинити розвиток таких захворювань, як гострі риніти чи синусити. На морі людина теж багато купається, переохолоджується, тож часто після відпочинку приїжджають пацієнти із запаленням приносових пазух. Коли це періоди грипу і ГРВІ, то виникають ускладнення недобре лікованого вірусу…», – каже Ірина Доброжанська.
Фахівець переконує медицина постійно розвивається, тому кожному хворому можна допомогти. Однак не потрібно зволікати із походом до лікаря!

Сучасне професійне ЛОР-обладнання «Діамеду»
Лор-діагностика важлива для виявлення причин захворювання, постановки діагнозу та призначення лікування. У медичному центрі «Діамед» є всі необхідні інструменти та обладнання, що вирізняє заклад від державних та деяких приватних клінік.
«Ми повністю можемо обстежити хворого, надано абсолютно повний спектр огляду ЛОР-органів: фіброскопію, ендоскопію… За допомогою тонометра (особливо це актуально для дітей дошкільного віку) вимірюємо тиск у середньому вусі і визначаємо наявності рідини, діагностуємо деякі захворювання вуха, які не можна визначити без цього апарата. У дітей у цьому віці найчастіше спостерігаються гострі отити тощо. За допомогою приладу темпанометру у дорослих відразу визначаємося з такою хворобою як отосклероз. Тобто цей апарат допомагає в діагностиці всіх вушних захворювань», – пояснює Ірина Доброжанська.
Варто зауважити, що в державних лікарнях немає темпанометрів, тому часто батьки маленьких пацієнтів звертаються до лора «Діамеду».
Є тут і фіброскоп для ендоскопічного обстеження ЛОР-органів, є й отоскоп – для обстеження зовнішнього і середнього вуха тощо.
Важливим у кабінеті оториноларинголога є й ЛОР-комбайн, який має розпилювачі, відсмоктувачі. У спеціальній шафі інструмент протягом доби залишається стерильним. Тобто тут є все, щоб здійснити повноцінний огляд хворого.
У «Діамеді» пропонують пацієнтам МРТ й УЗД-діагностику, повний спектр необхідних аналізів. Зокрема, тут можна зробити магнітно-резонансну томографію гайморових пазух, середнього і внутрішнього вуха… Це потрібно, щоб визначитися з наявністю вродженої чи набутої холестеатоми.

Плани та європейські практики
Медики «Діамеду», зокрема й Ірина Доброжанська, контактують із словацькими колегами, планують курси в сусідній країні.
«Сьогодні є багато хронічних тонзилітів (ангін). Лікуються консервативно, не завжди хочемо оперувати хворих. Існує методика абляції мигдаликів. Ми б хотіли навчитися цьому, закупити апаратуру, щоб обробляти мигдалики радіохвильовим способом», – ділиться планами пані Ірина.
Фахівець зауважує, що так само цю методику можна використовувати при аденоїдах і при храпі. Це планують реалізувати вже після Нового року.
У планах «Діамеду» оперативне лікування, зокрема оперування діток. Тож уже найближчим часом центр планує закупити необхідне для цього обладнання.
Тривожні сигнали для пацієнтів
Ірина Доброжанська каже, якщо понад 7 днів є нежить, ускладнене дихання, з’являються виділення жовтого або зеленого кольору, головний біль, важкість у голові, треба звертатися до лікаря.

«Сьогодні багато хворих займається самолікуванням, бо в Інтернеті пишуть усе, а лікарі вже потім, як кажуть, збирають урожай. Якщо правильно ставитися до будь-якої хвороби, зокрема, в цьому випадку парити ноги, пити чаї, використовувати оксолінову мазь, вітамін С, то можна уникнути ускладнень. Але якщо симптоми тривають понад 7 днів, це тривожний сигнал – необхідно звернутися до лікаря», – застерігає отоларинголог.
Зокрема, в медичному центрі «Діамед» допоможуть точно визначити діагноз та випишуть ефективне лікування.

Попередній запис за тел.: (095) 1000043, (050)1005900, (0312) 42 80 80, (0312) 42 80 90. Подробиці на сайті медичного центру ДІАМЕД. (посилання)
Будьмо здорові!

04.10.2017