+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Інтервью з “0312.ua” про Контактну літоприпсію

Рукостискання з лікарем

У медичному центрі «DIAMED» – один з найсучасніших апаратів в Україні для проведення контактної літоприпсії
З відкриттям медичного центру «DIAMED» жителі міста, області, України, а також гості обласного центру вперше мають можливість провеcти контактну літоприпсію в Ужгороді. У «DIAMED» – один з найсучасніших апаратів в Україні для проведення процедури контактної літоприпсії. Дотепер закарпатці були змушені виїжджати для подібних операцій в Трускавець, Львів, Київ, чи Дебрецен. Детальніше про процедуру, її особливості, а також переваги, − в інтерв’ю для 0312.ua розповів лікар-уролог медичного центру Юрій Вашкович.

«На сьогодні є два типи процедури дроблення каменів, або літоприпсії: дистанційна, яка здійснюється ультразвуком, а також контактна, − розповідає Юрій Миколайович. – Перша є менш ефективною, оскільки ми не завжди можемо бути впевнені в тому, що попадемо в центр конкременту (каменю). При контактній підходимо безпосередньо до конкременту, дробимо його, а уламки забираємо. Якщо нас щось не влаштовує, наприклад, конкремент залишився завеликий щоб провести його екстракцію (видалення), то його можна додробити до потрібної нам величини. На відміну від дистанційної літоприпсії, після проведення цієї процедури не залишається гематом».

− Яка середня тривалість контактної літоприпсії?
− Тривалість проведення цієї процедури залежить від розміру конкременту, а також його місцерозташування. У середньому вона триває від 30 хвилин до 2 годин.

− Чи має вона протипоказання? Вікові обмеження?
− Контактну літоприпсію не можна проводити пацієнтам, в яких є гнійні та запальні процеси,
− ускладнення від попередньої літотрипсії,
− низька здатність до згортання крові,
− вагітність,
− травми нирок,
− нирка з пухлиною, туберкульозом,
− штучні водії ритму, аритмії,
− важка серцева або легенева недостатність,
− які мають аномалії розвитку сечоводу ( при уретеролітотрипсії), Щодо питання про вікові обмеження, то їх на сьогодні не має. Ми в медичному центрі успішно проводимо операції пацієнтам різного віку.

− Чи дуже болісною є операція?
− Звісна річ, що медична процедура такої складності є доволі болісною. Тому вона проводиться під загальною, або спинномозковою анестезією.

− Яка її вартість?
− Якщо конкременти знаходяться в сечоводі, то сама процедура коштує від 8 600 гривень. Операція видалення конкрементів у сечовому міхурі в медичному центрі «DIAMED» коштує від 8400 гривень.

− Якого діаметру були найбільші відкладення, з якими Вам доводилось мати справу за останній час?
− Нещодавно в медичному центрі ми робили операцію 70-ти річній пацієнтці у якої був конкремент діаметром 22 міліметри.

− Скажіть, наскільки сечокам’яна хвороба є поширеною серед закарпатців?
− Відкладення піску та каменів є досить поширеним явищем серед жителів нашої області. Цьому є кілька причин. На Закарпатті є проблема йододефіциту. Вміст солей у воді перевищує норму. Це призводить до відкладення мінеральних солей в людському організмі.

− Окрім вищеназваних Вами причин, що ще передує небажаним утворенням?
Захворювання нирок та сечовивідних шляхів,
− Споживання рідини в малих кількостях,
− Зловживання смаженими, копченими, гострими, солоними, та кислими продуктами харчування,
− Вживання сильногазованих напоїв, що призводить до утворення надлишку мінералів в шлунково-кишковому тракті
− Спадковість, несприятливі умови проживання. У людини, яка мешкає, наприклад, біля заводу, електростанції, чи сміттєзвалища, буде більша ймовірність захворіти на сечокам’яну хворобу, ніж у тієї, яка живе на екологічно чистій території.

− На Вашу думку, фільтри для води зменшують ризик утворення каменів та піску в нирках?
− Частково. В ідеалі раджу пити чисту джерельну воду. Краще зупиніть свій вибір на негазованій воді. У районі Шахти, також на Радванці є джерела з чистою водою. Звичайно, що це не завжди доступно, і без остороги за своє здоров’я можна пити й воду з магазину. Але ще раз наголошу, краще хай це буде не газована вода.

− Невже газована вода є настільки шкідливою?
− Ні, якщо вживати в розумних кількостях та пам’ятати що вживання її в великих кількостях призводить до утворення надлишку мінералів в організмі, що в свою чергу сприяє утворенню каменів в нирках

− Юрію Миколайовичу, яка профілактика сечокам’яної хвороби та її загострення?
− Своєчасне звернення до лікаря-уролога,
− Ультразвукове обстеження нирок, сечового міхура,
− Оглядова, та при необхідності екскреторна урографії,
− Лабораторне дослідження сечі, крові, біохімічний аналіз крові з нирковими пробами,

− Коли лікарі на УЗД виявляють утворення діаметром до 3-5-ти міліметрів, то назначають пацієнту сечогінні продукти. Це – натуральне живе пиво, березовий сік, та оптимальний варіант, який перевірений роками – кавун. Але, на жаль, у нас люди до лікарів звертаються тільки тоді, коли вже щось стається.

− Дякую Вам за розмову!

13.09.2016