+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Унікальні операції лікування пацієнтів з епілепсією проводяться в клініці «Діамед»

Лікування пацієнтів

Епілепсія – це найпоширеніше хронічне неврологічне захворювання людини. Для цього хронічного розладу мозкової діяльності характерні періодичні напади у вигляді короткочасних мимовільних судом, що часто призводять до травмування.

За словами лікаря-нейрохірурга клініки «Діамед» у місті Ужгород, к.м.н., доцента Юрій Чомоляка, пацієнти, які страждають на епілепсію, повинні все життя приймати протисудомні препарати. «Якщо препарати підібрані правильно і форма епілепсії така, яка піддається медикаментозному лікуванню, то близько 80% пацієнтів одужують. Це одужання специфічне, воно потребує постійного прийому медикаментів» – каже лікар.

Втім 20% пацієнтів є нечутливими до ліків, тобто медичні препарати на них не діють. Це може спричинити інвалідізацію хворих, саме в таких випадках не обійтись без хірургічного лікування. Таке нещодавно провели у приватній клініці у місті Ужгород «Діамед».

«Ми намагаємося ідентифікувати ту частину мозку, яка відповідає за напад, і, якщо можливо, під час операції видаляємо її. Це забезпечує абсолютно інший рівень контролю над нападами в більшості випадків й інколи позбавляє нападів повністю» – зазначає Юрій Чомоляк.

Медичний центр «Діамед» на сьогодні має сучасне обладнання, яке дозволяю успішно проводити операції, ефективні для лікування епілепсії. «Ми можемо визначати вогнище, яке відповідає за епілепсію у того чи іншого пацієнта користуючись трьома-чотирма основними методами. Серед них високотеслове МРТ, відео-моніторинг, а також позитрон-емісійна томографія (ПЕТ). На сьогодні ми маємо можливість виконувати всі ці методи в Україні. Це дуже важливо, бо без цих методів хірургія епілепсії неможлива» – додає Юрій Чомоляк.

Тривають подібні операції декілька годин, під час проведення медики уважно стежать за станом здоров’я пацієнтів та роблять усе можливе, щоб маніпуляції пройшли успішно.

07.10.2020