+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 19:00, Сб до 15:00

«Коронавірус у сьогоденні» – тема програми «Громадський контроль»

Коронавірусна інфекція

Ця програма була створена, щоби детально розібратися в усіх незрозумілих питаннях стосовно коронавірусної інфекції. Гостями першої частини стали лікарі-радіологи медцентру «Діамед» у місті Ужгород Владислава Агій та Боришевська-Логін Олена.

На питання ведучої щодо сучасних лабораторних методів дослідження Covid-19 пані Владислава Агій відповіла так: «Одним із достовірних методів дослідження є метод ПЛР, який дає можливість виявити чи є РНК-частинки вірусу на слизовій оболонці. Інший метод – це метод ІФА, він дозволяє виявити імунну відповідь організму людини на вірус. Тестування ПЛР та ІФА – це дві різні ланки можливості дослідження коронавірусної інфекції»

«Одним з найскладніших уражень після коронавірусу є ураження легень, тому потрібно обов’язково проводити дослідження легень у пацієнтів із відповідними скаргами. Тут на допомогу приходять променеві методи: рентгенографія та комп’ютерна томографія, вони дозволяють оцінити ступінь ураження легень» – додала пані Владислава.

Олена Боришевська-Логін прокоментувала безпечність рентгену і КТ: «Все залежить від доцільності проведення. Якщо є гострі прояви захворювання, яке уражає бронхолегеневу систему і є покази клінічні, то ми мусимо виконати це обстеження. На жаль цифрового рентгену не завжди буває достатньо, в таких випадках призначається КТ. Комп’ютерна томографія дозволяє визначити супутню патологію та відслідкувати протікання процесу захворювання в динаміці у пацієнтів середнього ступеня важкості»

Приватна клініка у місті Ужгород «Діамед» має прекрасний апарат для проведення КТ, який враховуючи конституційні особливості пацієнта визначає дозу опромінення. Для діток можна змінювати параметри сканування і тим самим знизити рівень опромінення.

Гостею другої частини програми стала сімейний лікар медичного центру «Діамед» Вікторія Берестовська-Кулеба, яка розповіла як дізнатися симптоми коронавірусного захворювання та яке лікування призначаюсь у різних випадках.

Дізнатися подробиці Ви зможете переглянувши відео.

15.12.2020