+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Приватна клініка у місті Ужгород «Діамед» стала місцем проведення круглого столу «Забезпечення доступності та ефективності рентгенодіагностики в сучасних умовах»

Лікар

На круглому столі лікарів-рентгенологів та лікарів сімейної медицини обговорили доступність та ефективність рентгенодіагностики в сучасних умовах. Триденний захід проходить в медичному центрі «Діамед» у місті Ужгород. Обговорили організацію роботи відділення променевої діагностики та взаємозв’язки лікарів-рентгенологів з первинною ланкою медичної допомоги сімейних лікарів.

«Сьогодні ми обговорили питання доступності рентгенодіагностичних процедур й доцільності виконання рентгенограм при певних патологічних змінах. Тобто роботу і тісну співпрацю між сімейними лікарями та лікарями-рентгенологами, які працюють на рентгенодіагностичних апаратах» – сказала лікар-рентгенолог, завідувач діагностичного відділення клініки «Діамед» Владислава Агій.

Участь у круглому столі взяли столичні колеги та лікарі з інших міст України. Лікарі обмінювалися досвідом для забезпечення ефективної роботи рентгенодіагностики. Також обговорили новий ефективний метод дослідження – томосинтез. «Томосинтез знаходиться між рентгенографією та комп’ютерною томографією. Перевага його в тому, що проводиться він там, де робиться рентгенографія. Пацієнта не потрібно нікуди відправляти, щоб отримати додаткову інформацію» – каже Юрій Коваленко, заступник керівника Центру рентгенівських технологій Асоціації рентгенологів України.

Участь в обговоренні взяли 14 сімейних лікарів. «Наша співпраця із закладами різної форми власності й навчання дуже ефективні. Багато пацієнтів за ковідний період направлялося на діагностичне обстеження в медичний центр «Діамед», щоб ми скоріше надали допомогу пацієнтам хворим на Covid. Тому ми будемо обмінюватися досвідом за круглим столом з обговоренням проблем, з якими ми стикалися, та розшифровкою діагностичних даних. Це дуже активна співпраця для того, щоб ми якісніше надавали допомогу пацієнтам» – зазначає Тетяна Козак, директор КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Сімейні лікарі з кожної амбулаторії долучилися до круглого столу, вони поділяться знаннями, отриманими на заході на місцях роботи.

15.02.2022