+38 (095) 100 00 43

Пн-Пт з 8:30 до 18:00, Сб до 14:00

Медичний центр «Діамед» – місце для обміну досвідом

Лікарські збори

Нещодавно ужгородська клініка «Діамед» стала платформою для проведення круглого столу за темами «Магнітно-резонансна томографія в неврології» та «Хронічний біль: місце нейрохірурга». Лікарі-неврологи та нейрохірурги обласного центру Закарпаття поділилися робочим досвідом, обговорили новинки серед медикаментів та сучасне устаткування. Обласна клінічна лікарня, обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології, центральна міська клінічна та районна лікарні надали своїх представників – неврологів та нейрохірургів. Доповідачами від медцентру «Діамед» стали лікар-нейрохірург, к.м.н. Юрій Чомоляк та завідувачка діагностичного відділення Владислава Агій.

Темою першої частини круглого столу стала «Фізіологія різних видів болю та її основні причини», а саме розглядався ноціцептивний, нейропатичний та психогенний біль. Були висвітлені також актуальні питання патогенезу, стимуляції спинного мозку, нервових блокад, морфінових інтратекальних помп, стенозу хребетного каналу та інші.

Розповідь Юрія Чомоляка була пов’язана з різноманітним лікуванням болю: медикаментозним, релаксаційною терапією, фізіотерапією, акупунктурою, корекцією стилю життя (збільшенням часу на сон, відмовою від алкоголю та тютюнопаління тощо). Він зазначив, що головним завданням лікарів є зменшення болю і відновлення звичної щоденної діяльності пацієнтів.

Друга частина заходу розпочалась з виступу кмн, завідувачки діагностичного відділення Владислави Агій на тему «МРТ у неврології». Увага присутніх була акцентована на патологіях, які має центральна нервова система (ЦНС), і на тому як їх можна визначити за допомогою МРТ. А також на протоколах сканування, безконтрастній МР-агніографії 3D реконструкції. Окремо були висвітлені питання фокальної кортикальної дисплазії, склерозу Гіпокампа, церебральної мікроангіопатії й демієлінізуючіх вогнищ. Крім того, лікарка розповіла про новітній інструментарій для якісного дослідження захворювань, який має у своєму арсеналі медичний центр «Діамед».

Ініціатори круглого столу виявили намір регулярної організації подібних заходів, тому що це дієвий засіб поширення інформації та обміну досвідом. Такий події формат діалогу добре висвітлює нагальні питання, які мають неврологія та нейрохірургія.

Лікарі, які брали участь у заході, відзначили що клініка «Діамед» має найсучасніше високотехнологічне обладнання та передові технології для ефективного лікування пацієнтів. За словами Юрія Чомоляка, наступною темою обговорення на базі центру стане питання вертеброгенних больових синдромів.

28.10.2017