Черговий круглий стіл за участі ужгородських косметологів днями відбувся в медичному центрі «Діамед». Як інформував «Закарпатський кореспондент», у закладі неодноразово проводять подібні зустрічі для обміну досвідом між фахівцями.

Цього разу спікери розповідали присутнім доповіді на тему «Гінекологічні аспекти в косметології». Круглий стіл відвідали майже два десятки місцевих косметологів. Крім того, участь взяли і представники фармфірм, які співпрацюють у цій галузі.

Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблемиРозпочали захід з ознайомлення учасників із роботою та структурою медичного закладу «Діамед», його переваг у сфері косметології. Далі виклад інформації за зазначеною темою складався із двох частин: «Раннє та пізнє акне в практиці акушера-гінеколога» (доповідач – лікар акушер-гінеколог, кандидат медичних наук Ольга Риженко) та «Гормонозамісна терапія для жінок у клімактеричному періоді; співпраця косметолога та гінеколога» (доповідач – лікар акушер-гінеколог вищої категорії Наталія Мініна).
Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблеми
Модерувала зустріч лікар-дерматовенеролог, косметолог Наталія Чехар. Зазначили, що багато проблем з якими пацієнти звертаються до косметолога (пігментації, акне, надмірне оволосіння, ознаки передчасного старіння шкіри, тощо) мають в своїй основі порушення гормонального балансу в організмі. Тому, для кардинального вирішення проблеми, потрібна співпраця лікарів різних профілів: косметолога, дерматолога, гінеколога, ендокринолога. Часто косметологічні дефекти на шкірі це єдине, на що звертає увагу пацієнт. Але не слід забувати, що це може бути і єдиним видимим симптомом, який вказує на гормональний дисбаланс. Про це, а також причини та спосіб вирішення проблеми розповідала акушер-гінеколог, кандидат медичних наук Ольга Риженко.
Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблеми

Не оминули увагою важливість гормонів та норми їхніх показників. «Рівень естрогену для жінки має велике значення – напевно, першочергове для будови шкіри. Якщо спостерігаємо проблеми – потрібно пропонувати гормонозамісну терапію…Законодавством заборонений вміст гормональних інгредієнтів в засобах для косметологічних маніпуляцій. Тому, щоб вирішити проблему патогенетично, потрібно скеровувати пацієнта до гінеколога чи ендокринолога», – зауважила Наталія Чехар.

Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблеми

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії Наталія Мініна, наголосила на важливості кожного етапу в житті жінки. Серед таких – назвала переваги навіть того, у якому присутня гормонозамісна терапія. Притому, зазначили на круглому столі, прийом більшості медикаментозних гормонів не впливає на зміну ваги тіла, чого бояться більшість пацієнток. Радше потрібно стежити за правильним харчуванням і рухливим способом життя, рекомендували присутні.

«Навіть після народження дітей, у поважному віці – жінка має бути цікавою завжди. Читати, доглядати за собою… Якщо жінка себе не любить і хоч один раз на рік не пройде обстеження, то жоден чоловік, діамант чи шуба не прикрасять її», – наголосила Наталія Мініна.

Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблеми

Говорили про актуальні скарги у жінок різної вікової категорії. Зокрема, життя жінки після клімаксу. Також твернули увагу на проблеми молодших пацієнток – насамперед акне. Косметологи відзначили важливість у такому випадку консультації гінеколога. Наводили приклади з трудової діяльності.

«Часто єдине, що турбує пацієнта, – висипи на обличчі. Ми маємо можливість це вивести. Але не треба забувати: усе, що бачимо на шкірі, то прояв внутрішнього стану організму», – підсумувала Наталія Чехар.

Краса і здоров’я жінки: в Ужгороді косметологи обговорили актуальні проблеми

Завершили круглий стіл обговоренням та обміном досвідом. Косметологи відзначили важливість зустрічі, організованої керівництвом «Діамеду», для подальшого успішного лікування пацієнток, їх здоров’я та краси.

Телефон для довідок:        095-10000-43