Телефон для довідок: 095-10000-43

Наша Адреса:

вул. Швабська 43, м. Ужгород, Україна

Сучасні операції для жінок – стають можливими в Ужгороді

Непрохідність маткових труб, міома матки, позаматкова вагітність… Усі ці діагнози здаються непростими та лякають жінок, однак у сучасному світі усе це можна легко виправити завдяки лапароскопічній операції. 

Основною відмінністю лапароскопії від звичайного хірургічного втручання є те, що вона проводиться через відносно невеликі отвори, у той час як для звичайної хірургічної операції потрібні чималі розрізи. За допомогою лапароскопії роблять всі традиційні операції, і різного роду гінекологічні втручання – не виключення. Ця сучасна методика дозволяє зберегти цілісність тканин черевної стінки, тому відновитися після такої операції хворий чи хвора зможуть значно швидше. Тепер такі втручання за допомогою сучасного обладнання висококваліфіковані фахівці зможуть проводити і в Ужгороді на базі медичної центру «Діамед».

Днями у «Діамед» завітав відомий в Україні хірург-гінеколог із Одеси Ігор Нігуца для того, аби передати досвід тутешнім колегам.

Ми поспілкувалися з паном Ігорем про переваги та недоліки лапароскопічних операцій у гінекології, про попит на них та можливість проведення таких маніпуляцій в Ужгороді.

Ігор Нігуца розповів, що вже досить тривалий час займається оперативною гінекологією, а саме проведенням лапароскопічних операцій. За його словами, 99% оперативних втручань у гінекології можна виконати за допомогою лапароскопії.

Ігор Нігуца переконаний, що лапароскопічні операції мають чималу кількість переваг. Серед них і кращий огляд операційного поля, використання нових інструментів, котрі дозволяють зменшити кількість швів у черевній порожнині, а також швидка реабілітація після операції.

«Під час лапароскопічної операції, хірург може бачити проблему на моніторі у хорошій якості, а коли є розріз на животі, навіть мінімальний, лікар не бачить проблему так чітко. При лапароскопії ми можемо «підійти» до проблеми хоч на кілька міліметрів, і таким чином краще її видалити», – розповідає пан Ігор.

Після традиційної операції основні больові відчуття у пацієнтки – це біль, який виникає через розтин передньої черевної стінки, при лапароскопії цього болю немає, адже розрізи унаслідок такого оперативного втручання залишаються мінімальними (мін. 3-5 мм, макс. 1 см).

«У післяопераційний період жінки, яким робили лапароскопію, не відчувають сильного болю, тому вони не потребують наркотичних анальгетиків. Це надзвичайно велика перевага. Також хвора, якій зробили сьогодні лапароскопічну операцію, завтра може йти додому», – зазначає Ігор Нігуца.

Ще однією зі значних переваг подібних операцій є й те, що хвора при такому втручанні втрачає набагато менше крові, ніж під час звичайної операції.

«Тут, звісно, багато що залежить ще й від лікаря-хірурга, але справді, судини, які перетинаються у передній черевній стінці під час лапаротомії, при лапароскопії залишаються цілими. Завдяки візуалізації у черевній порожнині, ми бачимо судини, і перш, ніж їх розтинати, якщо це потрібно, ми їх коагулюємо електроінструментами. Завдяки цьому ми не втрачаємо кров», – додає пан Ігор.

Безумовно, ризики є при будь-якій операції, навіть незначній, банальній. Однак завдяки тому, що лапароскопічна операція проводиться під багатократним збільшенням, ці ризики можна нівелювати, практично звести до мінімуму.

Подібні операції вже тепер є можливими і в Ужгороді, у медичній центр  «Діамед». Тут є все необхідне обладнання для того, аби провести втручання на найвищому рівні, а також тут забезпечують усі умови для комфортного перебування та відновлення хворої у післяопераційний період.

Вже найближчим часом гінекологи «Діамеду» поїдуть на стажування в одну із одеських клінік, лікарі якої спеціалізуються саме на проведенні лапароскопічних операцій. Також одну із операцій Ігор Нігуца вже провів разом із фахівцями «Діамеду» в Ужгороді.

За словами хірурга, професора Юрія Перести, попит на гінекологічні лапароскопічні операції на Закарпатті зараз надзвичайно великий, адже у всьому світі різні гінекологічні проблеми, такі як безпліддя, позаматкові вагітності й інші, вже давно лікують за допомогою малоінвазивних втручань. Юрій Переста переконаний, що таку систему лікування варто запроваджувати і на Закарпатті, адже для жінок такий вид втручань набагато безпечніший та безболісніший. Також після подібних операцій на тілі жінки залишаються мінімальні шрами, що теж дуже важливо.

«Наші спеціалісти пройдуть навчання в Одесі, у клініці, де працює Ігор Нігуца, один з провідних хірургів-гінекологів в Україні. При потребі, пан Ігор приїжджатиме до нас у медичний центр для проведення того чи іншого втручання. Наразі у «Діамеді» є все необхідне устаткування для того, аби на сучасному рівні проводити ці операції. Але найближчим часом ми будемо купувати ще новіше лапароскопічне обладнання, адже завжди є можливості для розвитку», – розповідає Юрій Переста.